Sakārtota saimniecības darbība

01.07.2019.

Jānis Vaivars Skrīveru novada zemnieku saimniecībā “Ragāres” sadarbībā ar biedrību “Aizkraukles rajona partnerība” īstenojis kārtējo projektu — “Produktu un pakalpojumu pieejamība un atpazīstamība”. Jānis teic — iegādātas mazas, bet saimnieciskajā darbībā ļoti nozīmīgas lietas. Viena no tām ir uzlabota mājaslapa www.ragares.lv. Tā kļuvusi vizuāli pievilcīga, iestrādāta uzlabotā funkcija, kas ļauj tiešsaistē ērti iegādāties saimniecībā saražoto, kā arī pievienota mājaslapas versija angļu valodā. Ne mazāk svarīgs ir strāvas ģenerators. Ar to galvassāpes nesagādās elektrības piegādes traucējumi, kas Skrīveru pusē nav retums. Pazūdot elektrībai, var sabojāties pārstrādes procesā esošais, piemēram, kaltes telpā ievietotā produkcija un zudumā aizietu nedēļas laikā veiktais. Saldētavām paliekot bez strāvas, finansiālie zaudējumi var būt vēl lielāki. Savukārt jaudīgais dehidrators ļauj uzturēt konstantu mitrumu. Tas nozīmē gan sausināt gaisu fasēšanas istabās, gan žāvēt produkciju. Tā jauda ir līdz simts litriem dienā, un tas ir apgādāts ar automātisku savāktā mitruma aizvadīšanu. Ar iegādātajiem svariem var vienlaikus svērt vairāk un noteikt precīzu svaru. Svarīgi, īpaši karstajās vasaras dienās, ir strādāt atvēsinātās telpās, un to panāk ar projektā nopirkto kondicionieri.

Ar jaunajām iekārtām “Ragāres” uzlabo gan saražotās produkcijas kvalitāti, gan kāpina tās apjomu, kā arī uzlaboti darba apstākļi. “Varam domāt par tālāku attīstību, un dzīve kļūst vieglāka,” saka Jānis Vaivars. “Vairāk laika var veltīt saimniecībai — dārzkopībai. Ja nebūtu piedalījušies projektā, iespējams, būtu jāsamazina esošā darbība.”

“Ragārēm” ir vēlme nopietni attīstīties un jau padomā nākamais solis, kuru, iespējams, varēsim realizēt ar “Aizkraukles rajona partnerības” atbalstu citā gadā. Pērn testa režīmā, bet šogad jau par nopietnu darbību kļūs gatavās, iepirktās produkcijas apstrāde, piemēram, piparmētru, puravu pulvera ražošanai, ko savukārt izmanto kombinēto garšvielu gatavošanai. “Pašlaik visus līdzekļus ieguldām saimniecības attīstībā ar mērķi pēc pieciem gadiem kļūt par stabilu un pelnošu uzņēmumu. Ja līdzās pašu finansēm kādu iekārtu var iegādāties par projekta līdzekļiem, tad ir liels atspaids,” secina Jānis.

Kopējās attiecināmās izmaksas – 7855,69 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums – 5498,98 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi