Ekoloģiskās sulas lielā cieņā

26.06.2019.

Aizvadītajā vasarā darbu sāka “Sulu māja” Skrīveros. Projekts “Zaļās zemes eko sulas” realizēts ar  LEADER programmas atbalstu. Piedaloties tajā, Ingūna Kondrāte varēja iegādāties uzņēmējdarbības sākšanai nepieciešamo sulu ražošanas līniju, kas sastāv no izlietnes, smalcinātāja, paku preses, pasterizatora, darbgalda un pudeļu aizdarītāju. Ierīces pasūtītas Austrijā, ierīkotas koka karkasa ēkā Ingūnas saimniecībā, ko ģimene apsaimnieko jau piektajā paaudzē. Tieši zemes dāsnums un augļu bagātība mudināja sākt uzņēmējdarbību. Sulu gatavošanā tiek izmantota pašu dārza raža, tiek iepirktas arī papildu izejvielas. Patērētājiem tiek piedāvāts gan gatavs produkts — dažādas augļu, ogu un dārzeņu sulas, gan pakalpojums — sulu spiešana no pašu produkcijas.

“Sulu mājas” ekoloģisko sulu galvenā pievienotā vērtība ir saudzīgā pasterizācija ar caurplūdes sistēmu, kas saglabā svarīgos izejvielu vitamīnus un ļauj sulu uzglabāt ilgāk. Pirmā sulu spiešanas sezona aizvadīta, uzņēmēja gan to uzskata par testa režīmu un šogad cer darboties ar lielāku vērienu. “Šī būs pirmā īstā sezona, pagājušogad paguvām ielēkt pēdējā vilcienā. Ierīču uzstādīšana un Pārtikas un veterinārā dienesta atļaujas tika saņemtas rudenī. Tomēr jau pagājušajā gadā patīkami pārsteidza lielā interese par pakalpojumu,” stāsta Ingūna. “Sulu mājas” produkciju var uzglabāt pat gadu. Uz vietas sulas tiek pildītas “bag in box” jeb “maiss kastē”.

Šogad sezona sāksies jūlijā ar upeņu un jāņogu sulām un turpināsies līdz vēlam rudenim ar āboliem un dažādām dārzeņu kombinācijām. Ingūna jau uzrakstīja vēl vienu projektu par pagraba būvniecību, lai produkciju ilgāk uzglabātu. Nākotnē plānots arī pārstrādāt vērtīgās spiedpaliekas un izmantot produktus visos to ciklos, ražojot batoniņus, mušļus vai kaltēt pulverus.

“Sulu mājas” produkcija un pakalpojums pieejams uz vietas, šogad uzņēmēja plāno sadarboties ar nelieliem ekoloģiskajiem veikaliņiem un piedalīties gadatirgos. Ja sezona būs noslogota, tiks piesaistīts papildu darbaspēks, jo, tā kā sulu spiešanas process ir roku darbs, tad darba apjoms ir liels.

Kopējās attiecināmās izmaksas – 27 533,53 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums – 19 296,61 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi