Izgaismo ezera apkārtni

26.06.2019.

Pēc Skrīveru biedrības “Zaļais pulss” iniciatīvas īstenots projekts “Kalnmuižas (Apaļā) ezera mākslinieciska izgaismošana, izmantojot saules enerģiju”. Sadarbībā ar biedrību “Aizkraukles rajona partnerība” atbalstu tas guva Eiropas Savienības LEADER programmā.

Projekta pamatā ir atjaunojamās enerģijas izmantošana dabas objekta izgaismošanā — ezera apkārtni izgaismo ar saules baterijām. Tur ierīkoti paneļi, kas uzkrāj saules enerģiju, un apgaismojuma elementi, kuri izgaismo tiltiņus uz salu ezerā un citus objektus. Kalnmuižas (Apaļo) ezeru apsaimnieko Latvijas valsts meži un Skrīveru novada pašvaldība.

Viens no projekta idejas autoriem Udo Pērsis stāsta, ka biedrībā kopā ar domubiedriem cenšas īstenot neierastākas un inovatīvākas idejas. Arī Kalnmuižas (Apaļā) ezera izgaismošana bija tāds izaicinājums. Šo ezeru daudzi labprāt apmeklē un vēlas tur atpūsties, un biedrības pārstāvjiem gribējās izcelt šo vidi, bet šajā vietā nav nekādas infrastruktūras, arī elektroenerģijas līnijas līdzās. Tāpēc radās ideja par saules baterijām.

Projekta īstenošana noteikti nebija viegls process, jo tāds tas biedrībai bija pirmais, un nebija pieredzes, kā visu labāk paveikt. Papildu grūtības radīja tas, ka visu nepieciešamo vajadzēja nogādāt šajā vietā, kas ne vienmēr bija ērti izdarāms.

Lai arī ezers un tā apkārtne ir neskartas vides ieskauta, ierīkotais apgaismojums nav tur kā svešķermenis, bet harmonizē ar šo vietu. Turklāt tas rada mājīguma izjūtu diennakts tumšajā laikā un katrā gadalaikā izskatās citādāk.

Kopējās attiecināmās izmaksas – 27 460,44 EUR, piešķirtais publiskais finansējums – 24 714,39 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi