Iegulda jaunajos tenisistos

27.12.2019.

Biedrība “Tenisa klubs Aizkraukle” iegādājās jaunu un modernu tenisa aprīkojumu. Tenisa kluba materiāli tehnisko bāzi papildināja reģionā inovatīvs tenisa treniņu aprīkojums — trenažieri tenisa bumbiņu uzgriešanai un tenisa rakešu stīgotājs, astoņas tenisa raketes bērniem un jauniešiem, treniņu papildaprīkojums un tenisa bumbiņu grozs. Iegādātās dažādas raketes — “staff pro 25” un “staff pro 26”. Raketēm ir atšķirīgs svars, līdz ar to tās piemērotas dažādu vecumu un sagatavotības bērniem. Trenažieris tenisa bumbiņu uzgriešanai jaunajiem tenisistiem palīdz apgūt pareizu sitienu tehniku. Tas ir statisks trenažieris ar rotējošu bumbiņu, kas pareizi griežas tikai tādā gadījumā, ja sitiens izpildīts pareizi. Iegādāti arī konusi un šķēršļi, kas noder fiziskās sagatavotības vingrinājumiem. Svarīgākais projektā iegādātais aprīkojums ir tenisa rakešu stīgotājs, kas mēra spriegumu. Aprīkojums ir datorizēts, stīgošana notiek ar rokām, taču tehnika palīdz panākt precīzu un katram sportistam pielāgotu iznākumu. Aprīkojums nodrošina treniņu procesu tenisa kluba “Aizkraukle” 35 audzēkņiem.

Klubā ir deviņas jauno tenisistu vecuma grupas, katrā ir četri līdz septiņi audzēkņi. Treniņi notiek divas reizes nedēļā, tos vada aizkrauklietis Edgars Brilis. Ja nepieciešams, klubs piesaista vēl vienu tenisa treneri vai fiziskās sagatavotības speciālistu. Biedrība “Tenisa klubs Aizkraukle” vairākas reizes rīkoja treniņnometnes, organizē vietējā mēroga sacensības, un kluba audzēkņi veiksmīgi piedalās tenisa turnīros. Kluba pārstāvji veiksmīgi startē Latvijas mēroga sacensībās U8, U9 un U10 vecuma grupās. Vairāki tenisisti iekļuvuši reitinga desmit labāko sarakstā. “Teniss bērniem ir raksturu audzinošs sporta veids. Tas ir viens no sporta veidiem, kurā bērns kortā ir viens, viņam pašam jāpieņem lēmumi un jātiek ar sevi galā. Sacensību laikā nav atļauts runāties ar treneri. Tas attīsta patstāvību, lēmuma pieņemšanu un tādas rakstura īpašības, kuras citi sporta veidi nesniedz. Lai spēlētu tenisu, nevajag savākt komandu, pietiek ar diviem cilvēkiem. Saskarsmes sporta veidos nereti tiek gūtas traumas, tenisu var spēlēt pat vecumdienās. Ja kāds individuāli sasniedz izvirzītos mērķus vai starptautisko izglītību, ko ir salīdzinoši viegli izdarīt salīdzinājumā ar citiem sporta veidiem, tad tas ir papildu ieguvums,” stāsta projekta autors Zemgus Vītoliņš.

Teniss ir viens no tehniski vissarežģītākajiem sporta veidiem, un ir ļoti svarīgi pareizi apgūt sitienu tehniku treneru vadībā. Jaunā aprīkojuma izmantošana treniņu procesos palīdz pilnveidot jauno tenisistu individuālās prasmes un atvieglos tālāko šīs graciozās spēles apguvi.

Kopējās attiecināmās izmaksas – 9309,53 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums – 8378,59 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi