Staburadzieši konkurē pasaules tirgū

27.12.2019.

Lai ar jauniem produktiem iekarotu pasaules tirgu, SIA “Digistars” no Staburaga pagasta iegādājies lāzergriešanas iekārtu. Ar to rotājumus, uzrakstus un suvenīrus var veidot gandrīz no jebkura materiāla, pat no akmens.

SIA “Digistars”, kas apmēram gadu darbojas Staburaga pagasta “Krīguļos” un kura īpašnieks ir Jānis Freimanis, galvenais darbības veids ir lāzegriešanas un gravēšanas pakalpojumu sniegšana. Sākotnēji šajā biznesā sāka darboties Jāņa sieva Kristīne, dekorējot telpas pasākumiem, svinībām un kāzām. Savukārt Jānim bija pieredze grafisko programmu izstrādē, viņš kādu laiku strādāja uzņēmumā “Dizains un poligrāfija” Jelgavā, līdz ar to šī nozare bija zināma. Tas arī pamudināja šim biznesam pievērsties nopietnāk, un brīdī, kad sava biznesa attīstībai bija iespēja piesaistīt Eiropas fondu līdzekļus, Freimaņu ģimene ne mirkli nešaubījās: tas ir jādara!

Lai varētu darināt jaunus produktus, nolemts iegādāties lāzergriešanas ierīci. Šim mērķim piesaistīti Eiropas Savienības finansētās programmas LEADER, kuru administrē Lauku atbalsta dienests un biedrība “Aizkraukles rajona partnerība”, līdzekļi. Projektam piešķirtais publiskais finansējums ir 14 721,91 eiro. “Šādu iekārtu bijām plānojuši pirkt, bet saistībā ar projekta līdzekļu piesaisti varējām iegādāties lielāku un jaudīgāku lāzergriešanas ierīci, līdz ar to esam konkurētspējīgi pasaules tirgū,” atzīst SIA “Digistars” īpašnieks Jānis Freimanis.

Viņš stāsta, ka ar jauniegādāto ierīci var apstrādāt jebkuru organisko materiālu – koku, finieri, kokšķiedru plātni, polikarbonātu, plastikātu, organisko stiklu un pat akmeni. “Lāzers ar milzīgu vienā punktā koncentrētu enerģiju panāk to, ka māls vai akmens struktūra tiek izkausēta,” skaidro Jānis. “Jaunā iekārta ir mūsu darba pamats, kas palīdz izgriezt visdažādākās figūras, un ar gravēšanas metodi uz tām var iedzīvināt tekstu un fotogrāfijas.”

Uzņēmumā top svētku dekorācijas, uzraksti, suvenīri, medaļas, kā arī tiek apdrukātas glāzes, krūzes, pildspalvas un citas lietas. Galvenokārt šīs preces tiek darinātas pēc pasūtījuma, un lielākā daļa uzņēmumā tapušās produkcijas domāta eksportam – ārpus Latvijas aizceļo ap 90 procentu darinājumu. “Cilvēki mūs atrod interneta mājaslapā, sociālajos tīklos, un visa komunikācija lielākoties notiek neklātienē,” stāsta Jānis. Staburagā tapušās sagataves, ko citi izmanto savu produktu gatavošanai, var iegādāties arī interneta vietnē “amazon”.

Vai pasaules tirgū sevi pieteicis uzņēmums var veiksmīgi darboties mazā lauku pagastā? “Viens no priekšnoteikumiem, kāpēc šo biznesu sākām, ir fakts, ka laukos ir problēmas ar nodarbinātību, un šī bija laba iespēja radīt darbavietu pašiem sev un strādāt no mājām. Tātad nesēdēt valstij uz kakla, bet vēl Latvijas ekonomikā iepludināt līdzekļus no ārvalstīm,” nosaka uzņēmuma īpašnieks.

Kopējās attiecināmās izmaksas – 21 031,30 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums – 14 721,91 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi