Aicinām uz “Kopienu Persilādi 2024” Bebrenē

30.05.2024.

2024.gada 27. un 28. jūnijā Augšdaugavas novada Bebrenē, Bebrenes muižas kompleksā, notiks otrais Latvijas lauku kopienu un viedo ciemu vasaras forums “Kopienu Persilāde 2024”. Pasākuma mērķis ir veicināt kopienu noturības spēju un pašpietiekamību, kā arī stiprināt sadarbību starp dažādām lauku kopienām Latvijā. Foruma ietvaros tiks paziņoti atpazīstamības zīmes “Viedais ciems 2024” ieguvēji.

Forumā tiek aicinātas pulcēties gan kopienas, gan viedie ciemi un aktīvās nevalstiskās organizācijas, kā arī pašvaldību un valsts pārvaldes pārstāvji, politikas veidotāji, uzņēmēji, kopienu attīstības profesionāļi un entuziasti, lai kopā stiprinātu Latvijas kopienas un veidotu ilgtspējīgas sadarbības. Tā ir lieliska iespēja sanākt visiem kopā un dalīties zināšanās, idejās un pieredzē, lai veidotu Latvijas kopienas spēcīgākas, pašpietiekamākas un noturīgākas.

Latvijas Lauku foruma izpilddirektores p. i. Zane Puriņa-Seredina uzsver, ka Persilādē sevi spēcinošas tēmas atradīs gan kopienas, kuru pieredzes katlā bagātības jau plūst pāri malām, gan aktīvisti, kuri savu sadarbību kopienā uzsākuši nesen vai plāno vairāk pievērsties sava ciema attīstīšanai, tāpēc atbalsta plecs izaicinājumu pārvarēšanā ļoti noderētu.

Pasākuma pirmās dienas tēma ir kopienu noturībspēja un pašpietiekamība. Paneļdiskusijā un tematiskajās sesijās dalībnieki diskutēs par energokopienām, pārtikas resursiem, iedzīvotāju līdzdalības rīkiem un jauniešu iesaisti, kā arī kopienas vīzijas un stratēģiskās sadarbības veidošanu. Pirmās dienas noslēgumā dalībnieki iepazīs Bebreni caur kopienai nozīmīgām vietām un cilvēkstāstiem. Tāpat kopīgi tiks vārīta Persilādes zupa, kuras sastāvdaļas dalībnieki no visas Latvijas būs sagādājuši un atveduši uz Bebreni līdz ar saviem pieredzes stāstiem.

Otrās dienas pasākuma tēma ir kopienu darbības ilgtspēja. Tās ietvaros notiks paneļdiskusija par kopienas stratēģisko attīstību. Dienas īpašais notikums – tiks paziņotas un godinātas kopienas, kas ieguvušas atpazīstamības zīmi “Viedais ciems 2024”. Dienas otrajā daļā dalībnieki iepazīs Sēlijas kopienas, ciemojoties Ancenē, Kaldabruņā, Šēderē un Dvietē.

Lai piedalītos “Kopienu Persilādē 2024”, līdz 12.jūnijam jāaizpilda reģistrēšanās anketa, kas pieejama šeit: https://ej.uz/Persilade2024

 

Informāciju sagatavoja: Latvijas Lauku foruma Sabiedrisko attiecību speciāliste

Dace Liepiņa-Zusāne,

+371 29165505 | dace.zusane@laukuforums.lv

 

Sākotnējā PROGRAMMA

Komentāru nav
Pievienot komentāru
Tuvākie notikumi
Visi