Bioloģiski audzētu ziemeļu kivi – aktinīdiju sagatavošana pircējiem Skrīveru novadā

09.05.2018.

Aizkraukles rajona partnerības teritorijā – Skrīveru novadā – tika īstenots projekts “Bioloģiski audzētu ziemeļu kivi – aktinīdiju sagatavošana pircējiem”. To īstenoja J.Vaivara zemnieku saimniecība “RAGĀRES”. “Ragāres” ir ļoti īpaša vieta, kurā vienā no pirmajām Latvijā uzsāka bioloģisko  saimniekošanu laukos. Saimniecībā audzē tējas un garšaugus  – vairāk kā 100 šķirnes, gatavo tēju un garšaugu maisījumus un tur arī atrodama Latvijā lielākie aktinīdiju – tā saucamo Ziemeļu kivi – stādījumi. “Ragārēs” audzē arī Latvijai neparastās citronliānas, lielogu irbenes, melno plūškoku. “Ragāres” par savu veikumu saņēmusi Senču aicinājuma balvu, kā arī Atzinību “Veselīgs Latvijas uzturs” par ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju veselības nostiprināšanā no Latvijas Ārstu biedrības un Zemkopības ministrijas.

Projekta mērķis bija nozīmīgi papildināt esošo pārstrādes procesu un izveidot sistēmu kvalitatīvu fasētu bioloģiski audzētu ogu iegūšanai tālākai realizācijai tirdzniecības ķēdēs, kā arī novērst ar audzēšanu saistītos riskus ogām un augļiem un nodrošināt garāku pārstrādes iespēju periodu, tās saldējot vai dzesējot.

Projektā tika iegādāta vertikālā aukstuma vitrīna un  horizontālā saldētava, ko izmantot augļu un ogu dzesēšanai pirms piegādes gala patērētājam – restorāniem, veikalu ķēdēm, tiešajiem klientiem. Tas ļauj ievākt augus, ogas un augļus daudz garākā laika periodā, novēršot daudz ar audzēšanu, pakošanu un realizāciju saistītos riskus.

Projekta publiskais finansējums EUR 464,54

Komentāru nav
Pievienot komentāru
Tuvākie notikumi
Visi