Bērnu rotaļu laukums Iršos

04.07.2017.

Iršu bērni saņem sengaidītu dāvanu – jaunu, krāšņu rotaļu, vingrošanas un atpūtas laukumu pagasta centrā . Vieta atrasta īsti piemērota – abās pusēs laukumam ir Ģimenes krīzes centra „Dzeguzīte” ēkas, blakus gājēju celiņi – būs ērti piekļūt. Līdz šim laukums bija neizmantots, tukšs, uz tā tikai vienmuļš zāliens. Pirms gada, biedrības „Irsis” biedru pilnsapulcē, pārrunājot pagasta sadzīves vajadzības, izskanēja doma – pagasta centrā brīvā dabā nav piemērotas vietas aktīvai , sportiskai brīvā laika pavadīšanai bērniem kopā ar vecākiem . Un visi vienbalsīgi nolēma – jāraksta projekts, lai šī iecere varētu tikt īstenota.

Biedrība „Irsis” piedalījās ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. -2020. gadam izsludinātajā konkursā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas attīstības stratēģiju” ar projektu „Dosimies dabā, tur vingrot vieglāk!” ( Projekta iesniegums Nr. 16-04- AL08–A019.2201-000004 ). Projekta mērķis bija izveidot rotaļu un atpūtas laukumu, dodot iespēju pagasta iedzīvotājiem – īpaši jau bērniem – nodarboties ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā. Biedrības „Irsis” projekts tika atbalstīts un virzīts īstenošanai. Tā kopējās izmaksas ir 16 939,66 EUR (no tām LAD finansējums ir 15 245,69 EUR un Kokneses novada pašvaldības līdzfinansējums – 1693,97 EUR ). Tika veikta iepirkuma procedūra un , piemērotāko pretendentu izvērtējot, tika noslēgts līgums ar SIA „KSIL BALTIC” par rotaļu laukuma aprīkojuma izgatavošanu un uzstādīšanu. Aktīvās atpūtas laukumā paredzēts uzstādīt bērnu rotaļu kompleksu, trīs dažādu veidu šūpoles, līdzsvara dēli, vingrošanas kompleksu, divus āra trenažierus pieaugušajiem un divus solus ar atzveltnēm atpūtai. Maija vidū celtniecības darbi tika uzsākti un rit ļoti raiti. Iedzīvotāju interese par notiekošajiem darbiem ir neviltota, bērni, maliņā sastājušies, vēro un ar nepacietību gaida, kad varēs jaunās sporta ierīces iemēģināt. Jau pavisam drīz – jūnija sākumā celtnieki solās darbus pabeigt.

Nu jau gandrīz realizētais projekts „Dosimies dabā, tur vingrot vieglāk! ir daļa no biedrības „Irsis” ilgtermiņa mērķa – radīt pagasta iedzīvotājiem pievilcīgu dzīves vidi, lai iršēnieši justos labi tepat un nedotos pasaulē labākas dzīvesvietas meklējumos. Biedrības nepilnu 10 pastāvēšanas gadu laikā ( Tā nodibināta 2007. gada rudenī) tai ir krietns realizēto projektu saraksts, un arī tās biedru skaits aug. Jaunie nāk biedrībā ar labām , drosmīgām iecerēm, un visi kopā mēs – biedrība „Irsis” – esam liels spēks.

Biedrības „Irsis” valdes priekšsēdētāja Iveta Hveckoviča

Komentāru nav
Pievienot komentāru
Tuvākie notikumi
Visi