Ierīko āra trenažieru laukumu

11.12.2018.

Aizkrauklē, Daugavas ielā 1, laukumā aiz sociālā dienesta ēkas, ierīkots āra trenažieru laukums, kurā ir pieci trenažieri, neliels galdiņš un soliņš atpūtai. Laukums kādreizējā pļavā, sakopjot teritoriju, ierīkots saistībā ar Aizkraukles pensionāru biedrības īstenoto veselīga dzīvesveida projektu, kas atbalstu guva Aizkraukles rajona partnerības izsludinātajā LEADER projektu konkursā. Zemi 1000 kvadrātmetru platībā līdz 2015. gada decembrim pensionāru biedrībai projekta īstenošanai iznomāja Aizkraukles novada dome, un nomas tiesības ir nostiprinātas Zemesgrāmatā. Trenažierus ierīkoja firma “Intersports” no Rīgas.

Laukumā ir ierīkots kombinētais gurnu trenažieris — tvisters, kas piemērots vēdera preses, sānu, sēžas, gurnu un kāju augšstilbu iekšējo muskuļu attīstīšanai un stiprināšanai. Otrs ir kāju un gurnu muskulatūras trenažieris stāvus, kas  paredzēts nepareizas stājas profilaksei un koriģēšanai. Trešais — masāžas trenažieris — piemērots muguras un roku muskuļu masēšanai, ceturtais — gurnu trenažieris kāju izvēršanai piemērots gurnu, sēžas un kāju muskuļu attīstīšanai un stiprināšanai, piektais — velotrenažieris — piemērots sirds un asinsvadu sistēmas attīstīšanai un stiprināšanai kā efektīvs līdzeklis vispārējās fiziskās formas uzlabošanai. Savukārt galds ar sēdvietām līdzās ierīkotajiem āra trenažieriem piemērots novietošanai brīvdabas laukumos un izturīgās metāla konstrukcijas ļauj galdiņu izmantot vairākiem dažāda svara kategoriju cilvēkiem vienlaikus.

Visi trenažieri izgatavoti no izturīgas metāla konstrukcijas, metāls pārklāts ar pulverkrāsojumu, kas ir īpaši izturīgs pret dažādu apkārtējās vides apstākļu nelabvēlīgo ietekmi. Aizkraukles pensionāru biedrības priekšsēdētāja Silvija Ozoliņa teic, ka, kopš āra trenažieri te ir ierīkoti, tos regulāri izmanto dažādu paaudžu aizkrauklieši — gan pensionāri un viņu ģimenes locekļi, vasaras brīvlaikā un nedēļas nogalēs laukums ir pilns ar bērniem, kuri labprāt te darbojas.

Trenažieru laukumu atklāšanā piedalījās arī fizioterapeite Aija Vītola, kura pastāstīja un parādīja, kā trenažierus pareizi lietot. Cilvēkiem ar muguras problēmām nav ieteicams trenažieris, kurā izpildāmi vingrojumi ar grozīšanos uz vienu un otru pusi. “Visi trenažieri domāti locītavu vingrināšanai, tiem nav nekādas pretestības. ja gribas pildīt spēka vingrojumus, tad jādodas uz sporta centra trenažieru zāli. Visi ierīkotie trenažieri domāti kājām un viduklim. Vispirms vajadzētu sākt ar velosipēdu — minot tā pedāļus, var pat lasīt grāmatu vai laikrakstu!”

Kopējās attiecināmās izmaksas — 4037,77 eiro, apstiprinātais publiskais finansējums — 3633,99 eiro.

Tuvākie notikumi
Visi