Iegādājas metālapstrādes virpu

01.07.2019.

Uzņēmējs Nauris Noreiks Kokneses novadā sadarbībā ar biedrību “Aizkraukles rajona partnerība”, piesaistot finansējumu no LEADER programmas, savam uzņēmumam “NN metālapstrāde” iegādājies metālapstrādes virpu, kas sniedz plašākas iespējas darbam, kā arī strādāt kvalitatīvāk, ātrāk, ērtāk un precīzāk, ļauj palielināt darba apjomu. Uzņēmuma “NN metālapstrāde” pamatnodarbe ir kvalitatīva un profesionāla hidraulisko cilindru apkope un remonts.

Ar jauno metālapstrādes virpu var veikt dažādus virpošanas darbus — vītņu griešanu, hidraulisko cilindru virpošanu, var novirpot jebkura garuma cilindra kātus diametrā līdz 80 mm, cilindru virzuļus, čaulas, galvas, tapas, var arī restaurēt detaļas.

“Ar veco virpu strādāt bija daudz sarežģītāk un bija daudz lielāka iespējamība, ka detaļu sabojās. Hidrauliskajam cilindram ir ļoti svarīga virsma, tās kvalitāte, tiklīdz to saskrāpē, detaļa vairs nav derīga izmantošanai. Jaunajai virpai ir iespējams elektroniski iestatīt precizitāti līdz milimetra simtdaļām, ekrānā var redzēt precīzus mērījumus, protams, ar šo ierīci ir krietni ērtāk strādāt, kad to pilnībā apgūst. Šis ir ļoti precīzs darbagalds,” stāsta Nauris Noreiks.

Jaunā metālapstrādes virpa ražota Bulgārijā, uzņēmumā “ZNN”, tā ir masīvāka un smagāka par veco virpu. Nauris Noreiks atklāj, ka, rakstot projektu, pētīja situāciju tirgū un meklēja labāko, kvalitatīvāko piedāvājumu, jo par tādu pašu naudu iegādāties Ķīnā ražotu iekārtu nebija intereses. “Rakstījām projektu ar mērķi iegādāties tieši šo virpu, jo ar iekārtu jāstrādā visu dienu, tā ir noslogota, un tai ir jābūt augstas kvalitātes,” teic koknesietis.

Pēc trešā darbības gada būs jāiesniedz pārskati, finanšu rādītāji, ka uzņēmums turpina darboties, darīt, piecus gadus ir arī uzraudzība, kad var atbraukt un pārliecināties, vai uzņēmumā tik tiešām strādā ar projektā iegūto iekārtu.

“Līdz šim strādāju ar 1965. gadā ražotu virpu, kas joprojām ir labā darba kārtībā. Domāju, jaunā iekārta kalpos ilgi. Ļoti svarīga ir ikdienas apkope — darba dienā sliedes pārslauku vismaz četras piecas reizes, darba beigās notīru skaidas, noslauku, saeļļoju, vismaz pusstundu veltu iekārtas apkopei pēc darba,” stāsta Nauris Noreiks.

Kopējās attiecināmās izmaksas – 25 700 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums – 17 990 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi