Uz veikalu ar savu saini

27.12.2019.

Laikā, kad cilvēkus arvien vairāk mudina atteikties no plastmasas maisiņu izmantošanas, alternatīvu piedāvā seciete Inese Bluķe — viņa darina lina sainīšus, kuros var bērt pārtikas produktus. Aizvadītajā gadā ar projekta Nr.17-04- AL08-A019.2101-000020 “Auduma iepakojuma ražotne “Sainis”” atbalstu iegādāta rūpnieciskā šujmašīna, ar kuru tiek šūdināti dabai draudzīgie auduma maisiņi. “Vienmēr esmu bijusi kustības “Zero Waste” (tulkojumā no angļu val. — bezatkritumu) jeb lietu otrās dzīves piekritēja. Manis darinātie lina sainīši ir videi labvēlīgs auduma iepakojums, kuru var izmantot atkārtoti. Tajos var bērt visu — miltus, putraimus, pupas, ķiplokus, tēju, likt maizi un kartupeļus. Lins ir daudz labāks un pārtikai piemērotāks materiāls nekā kokvilna, tam piemīt antibakteriālas īpašības. Turklāt lina audumam ir slēgta šķiedra, līdz ar to kaut vai miltus var viegli nopurināt,” stāsta Inese.

Ar zīmolu “Sainis” patlaban top piecu izmēru lina maisiņi pārtikas saiņošanai, realizēta iecere arī par speciāliem maisiņiem maizei un zaļumiem, kas tirdzniecībā būs pieejami nākamajā vasarā. Inese ilgi meklēja vispiemērotāko lina audumu. Lina auduma maisiņi ar nelielu kokvilnas piejaukumu ir nepieciešamajā blīvumā, materiāls ir viegls un nelaiž cauri pārtikas putekļus.

Uzņēmēja reģistrējusi SIA “D.A.”, lai veiksmīgāk sadarboties ar veikaliem, jo ar pašnodarbinātu personu veikali nesadarbojas. Darbības laikā Inese pilnveidojusi produkciju, šobrīd pircējiem tiek piedāvāts iegādāties lielās iepirkumu somas. Secietes lina maisiņus var pasūtīt viņas “Facebook.com” lapā, tie nopērkami četros “Zero Waste” veikalos Rīgā un trīs internetveikalos. Šobrīd pieprasījums ir lielāks par saražoto daudzumu. “Šobrīd sadarbojos ar kolēģi Ilvu Lejiņu, kura strādā ar sietspiedi. Remontējam darbnīcas telpas Aizkrauklē. Jaunajā gadā sāksim strādāt. Prakse pierādīja, ka viena galā vairs netikšu. Būs jāalgo cilvēks šūšanas darbiem. Specifiskas iemaņas nav nepieciešamas, galvenais — tehniski precīzi strādāt. Dienā varu sašūt 60 maisiņus, to pašu vajadzētu spēt arī darbiniekam. Dizains nav jākonstruē, jāstrādā pēc izstrādātā parauga. Interese par lina auduma maisiņiem ir tik liela, ka šobrīd pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu,” stāsta Inese.

Seciete veikusi pārbaudes, lai noskaidrota linu maisiņu izturību un kalpotspēju. Maisiņā iebēra sāli un uz mēnesi pakarināja. Procesā Inese pārliecinājās, vai šuves neirst vaļā, cik lielai jābūt aizdarei. Vēlāk maisiņu arī dauzīja, lai pārbaudītu tā izturību. Audums ir izturīgs, lina maisiņš var kalpot vismaz piecus gadus. Sabojāt maisiņu var vien ar asiem priekšmetiem, to sagriežot. Lina maisiņš ir dabai draudzīgāks par papīra iesaiņojumu, jo tā izstrādes procesā tiek izcirsti koki, savukārt linus audzē.

Nākotnē Inese plāno piedāvāt linu maisiņus, kas apstrādāti ar dabisko vasku, lineļļu un terpentīna maisījumu, kas aizsargā pret mitrumu.

Kopējās attiecināmās izmaksas – 1645,80 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums – 1152,06 EUR.

Projekts Nr.17-04- AL08-A019.2101-000020 “Auduma iepakojuma ražotne “Sainis””.

Tuvākie notikumi
Visi