Laukums aktīvai atpūtai

11.12.2018.

Valles pagasta centrā pie mākslīgās ūdenskrātuves ierīkots bērnu rotaļu laukums, kur izvietotas brīvdabas trenažieru konstrukcijas, atpūtas soli un atkritumu tvertnes. Labiekārtota arī teritorija un brīvdabas aktīvās atpūtas zona.

 

Vecumnieku novada dome šos darbus paveikusi, īstenojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektu “Valles brīvdabas vietas izveide veselības un sporta aktivitāšu veicināšanai” sadarbībā ar biedrību “Aizkraukles rajona partnerība”.

 

Projekta mērķis bija izveidot publiski pieejamu brīvdabas aktīvās atpūtas zonu bērniem un pieaugušajiem Valles pagastā, tādējādi sekmējot veselīgu dzīvesveidu, fiziski aktīvu brīvā laika pavadīšanu, kā arī veicināt iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanos laukos.

 

Vecumnieku novada domes Attīstības plānošanas nodaļas un projektu vadītāja Dace Šileika stāsta, ka sadarbība ar “Aizkraukles rajona partnerību” un citām partnerības biedrībām ir aktīva un sekmīga jau vairākus gadus. Tādējādi šādi projekti īstenoti arī citos pagastos.

 

— Rotaļu laukums ir ļoti iecienīts, par ko pārliecinājās arī projekta pārbaudes laikā. Visaktīvāk to izmanto bērni, jo tas atrodas skolas tuvumā, un viņiem ir ērti turp doties pēc mācību beigām. Arī brīvdienās apmeklētāju tur netrūkst, ko var novērot uz vietas. Par apmeklētāju aktivitāti liecina arī mulčas klājuma segums laukumā pie konstrukcijām, kas jau bijis jāpapildina, — stāsta Dace Šileika.

 

Izvēloties konstrukcijas šim un citiem laukumiem, Attīstības plānošanas nodaļas pārstāvji parasti sadarbojas ar pagastu pārvaldēm, uzklausot viņu ieteikumus un vēlmes, izvērtējot pieejamā projekta budžeta iespējas. Dace Šileika uzsver, ka galvenais bija izvēlēties konstrukcijas, kas piemērotas dažādām vecuma grupām –maziem bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem. Visu grupu pārstāvjus arī var sastapt aktīvās atpūtas laukumā. Visas iekārtas darbojas veiksmīgi, un saskaņā ar projekta līgumu pašvaldība apņēmusies tās uzturēt iekārtas kārtībā.

 

Kopējās attiecināmās izmaksas — 17 689,90 eiro, apstiprinātais publiskais finansējums — 15 920,92.

Tuvākie notikumi
Visi