Koknesieši īsteno sapni par jaunām telpām

25.07.2018.

Kokneses tūrisma centra jaunās telpas bija sens koknesiešu sapnis. Tas īstenojās pagājušajā gadā līdz ar kārtējās tūrisma sezonas sākumu, kad centru no iepriekšējās mājvietas Melioratoru ielā 1, Koknesē, pārcēla uz 1905. gada ielu 7. To varēja paveikt ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu, kas piešķirts apstiprinātajam projektam Aizkraukles rajona partnerības izsludinātajā projektu konkursā. Publiskais finansējums —  45 000 eiro.

 

Tagad var teikt, ka centrs panācis pretī gan sava novada iedzīvotājiem, gan viesiem, jo atrodas pašā pagasta centrā. Koknesieši to jau nodēvējuši par savu tūrisma pili! Ne bez pamata, jo telpas ir plašākas, tajās var izvietot vairāk materiālu un uzņemt viesus. Līdzās ir labas iespējas piestāt tūristu autobusiem, apmeklējot tieši Koknesi vai pa ceļam un kādu citu vietu. Tūrisms vienmēr bijis viens no novada stūrakmeņiem.

 

Jaunajā Kokneses tūrisma centrā telpu dizainā modernais sasaucas ar Hanzas laiku Koknesē, ko veidojusi māksliniece Silva Linarte. Apmeklētāji centrā var iepazīt daudzveidīgo tūrisma pakalpojumu klāstu Kokneses novadā, vietējo amatnieku ražojumus un Hanzas projektā izstrādāto suvenīru līniju. Viena no telpām paredzēta dažādu pasākumu un semināru rīkošanai uzņēmējiem. Savukārt lielākā telpa ir izstāžu zāle. Tajā ik pa laikam skatāmas gan vietējo, gan citu mākslinieku izstādes. Tūrisma informācijas centrs ir vieta, kur ne tikai gūt informāciju par aktuālākajiem tūrisma piedāvājumiem, jaunumiem, bet arī uzzināt novada vēsturi.

 

Kokneses tūrisma informācijas centrā izvietots arī Kokneses pils un Likteņdārza makets, kas ir nozīmīgākie objekti Kokneses novadā un tūristiem sniedz ieskatu par galveno.

 

— Jaunās telpas noteikti veicinājušas apmeklētāju skaita pieaugumu. Cilvēki ierodas ne tikai lai iegūtu informāciju par tūrisma iespējām Kokneses novadā un visā Latvijā, bet apmeklētu arī dažādus pasākumus un izstādes, ko organizējam informācijas centra izstāžu zālē. Uzņēmēji labprāt izmanto iespēju tikšanās un apspriedes rīkot centra telpās. Šeit ir plašs suvenīru, vietējo ražotāju un amatnieku darināto preču klāsts, par ko priecīgi gan iebraucēji, gan vietējie iedzīvotāji. Apmeklētāji pie mums jūtas patīkami un labprāt uzkavējas, nesteidzīgi apskatot visas tūrisma centra telpas. Arī kolēģi, atbraucot ciemos, atzinīgi novērtē un priecājas par mūsu jauno mājvietu, — stāsta Kokneses novada domes tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite.

 

Tūrisma informācijas centra telpu vienkāršota atjaunošana.

Kopējās attiecināmās izmaksas  — 50000 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums — 45000 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi