Darbnīcā sadzīvo tautiskais un modernais

25.07.2018.

Darbnīcā “RADADA” Skrīveros Montas Nāburgas rokām sietspiedes tehnikā top tautiskas un modernas lietas. Darbnīcas saimniecei biznesa ideja radusies, meklējot ideālās flīzes savai mājai, bet tagad te sadzīvo keramika, dizaina priekšmeti un apģērbs. Skrīveros tapuši gan darbi “Positivus” festivālam, gan apģērbu kolekcija “100 tautumeitas”, un darbnīca kļuvusi par visā Latvijā zināmu vietu.

Radošā darbnīca “Daugava” iekārtota ēkā, kur savulaik bijis ugunsdzēsēju depo. Ideja atvērt savu sietspiedes darbnīcu bija īpašnieces Montas Nāburgas, kura  ieguvusi bakalaura grādu uzņēmējdarbības ekonomikā, pirmais solis biznesa pasaulē. Šī iecere radusies saistībā ar praktisko dzīves pusi: pirms diviem gadiem ģimene nopirkusi mazu mājiņu Skrīveros un sākusi to remontēt, bet raibas un interesantas flīzes, kādas gribējies savai mājai, veikalos nav izdevies atrast. “Draudzenes teica: taisi pati! Sāku meklēt veidus, kā to darīt. Izlasīju, ka Meksikā flīzes apglezno ar sietspiedes palīdzību. Šis fakts mani ieinteresēja, un sāku interesēties, kā to paveikt Latvijā,” stāsta Monta.

Ideju par savas radošās darbnīcas iekārtošanu Monta varēja īstenot ar  Eiropas Savienības programmas LEADER  finansiālu atbalstu. Telpu remontam, keramikas apdedzināšanas krāsns iegādei un citām iecerēm piešķirtais publiskais finansējums ir 17 692,47 eiro.

Skrīveriete vēlējās izveidot pazīstamu zīmolu Latvijā, kas asociētos ar Skrīveru novadu. Nu jau darbnīcā “RADADA” Skrīveros tapušas ne tikai flīzes, te tiek apdrukāti audumi, koks un citi līdzeni materiāli, te tiek radīti trauki, dizaina priekšmeti un apģērbs.

Darbnīca “RADADA” kļuvusi par daļu no Skrīveru atpazīstamības simboliem. Monta Nāburga savā studijā uzņem tūristus, vada keramikas nodarbības Skrīveru dienas centrā bērniem un invalīdiem. Viņas darbi atrodami Rīgā salonā “Metruks”, tirdzniecības centrā “Domina”, galerijā “Laipa” Valmierā un Valmiermuižas alus darītavas suvenīru stendā.

Monta gatavojusi darbus “Positivus” festivālam, bet viņas jaunākais veikums ir zīmola “Radada” apģērba līnija “100 tautumeitas”, kas tapusi par godu Latvijas simtgadei, iedvesmojoties no krāšņajiem tautastērpiem un skaistajām tautumeitām.
“Lai cik tas banāli izklausās, taču man šķiet svarīgi darīt to, kas patīk,” saka Monta. “Tad ir enerģija darboties, vēlme iet uz priekšu, un turklāt tagad zinu, ka mākslā var izpausties dažādos veidos.”

 

Radošās darbnīcas izveidošana Skrīveros.

Kopējās attiecināmās izmaksas — 25274,96 EUR, apstiprinātais publiskais finansējums — 17692,47 EUR.

Tuvākie notikumi
Visi